Sorry, your browser is not supported. Please use a modern browser like Chrome, Firefox, Safari or Edge.

Angels

Music of the Seven Continents
[strings]

Een uitdagende ode aan vrouwelijke componisten vanuit de gehele wereld!

Angels is een ode aan diversiteit en vrouwelijkheid, twee elementen die nog te vaak onderbelicht worden in de klassieke muziekwereld. BL!NDMAN [strings] selecteert 7 eigenzinnige werken van actuele componisten vanuit de gehele wereld en bundelt deze tot een sprankelende dynamische voorstelling.

Angels wil een kleurrijke weerspiegeling geven van vrouwelijke gezichten in de hedendaagse muziek. Dit doet BL!NDMAN [strings] aan de hand van hun specifieke stijl, waarbij het instrumentarium voor het strijkkwartet gevoelig wordt uitgebreid met onder andere het gebruik van de Japanse Dobachi en met atypische spelcombinaties van cello en basdrum. Invloeden vanuit de hele wereld leiden tot een verfrissende interculturele mix van nieuwe geluiden vanuit diverse muzikale perspectieven.

Met deze eigenzinnige uitbreiding van het repertoire benadrukt BL!NDMAN [strings] opnieuw zijn drang naar avontuur en tegendraadsheid. Nieuwe klankpaden trekken voorbij landsgrenzen, interculturele diversiteit wordt gevierd en het strijkkwartet toont zich van zijn meest originele kant.

Eric Sleichim: artistieke directie

BL!NDMAN [strings]
Stefanie Van Backlé: viool
Femke Verstappen: viool
Monica Goicea: altviool
Suzanne Vermeyen: cello

Line up Kronos 50 for the Future:
Stefanie Van Backlé: viool
Hugo Ranilla de Castro: viool
Ondine Simon: altviool
Suzanne Vermeyen: cello

Line up Karreveld Classic
Stefanie Van Backlé: viool
Justine Rigutto: viool
Ondine Simon: altviool
Suzanne Vermeyen: cello

Programma

Missy Mazzoli: Enthusiasm Strategies**
Soo Yeon Lyuh: Yessori**
Sky Macklay: Vertebrae**
Aruna Narayan: Mishra Pilu
Jlin: Little Black Book
Susie Ibarra: Pulsation
Caroline Shaw: Plan & Elevation

**deze werken werden ook gespeeld op Kronos 50 for the Future op 17 november 2024, 14.00

**deze werken worden ook gespeeld op 6 april 2025 in Karreveld Classic met verder op het programma:
Kaija Saariaho: Terra Memoria
George Crumb: Black Angels

Agenda

2025
06 Apr
Karreveld Classic (avant-première)
Brussels (BE)
2024
17 Nov
Salon Ovale BOZAR
Brussels (BE)
17 Nov
Horta Hall BOZAR
Brussels (BE)